İptal ve İade

Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

Almış olduğunuz ürünü kullanılmamış olması koşuluyla, ambalajında ve karton kutusunda 14 gün içinde, faturanızın arkasındaki iade formunu doldurarak Aras Kargo veya başka bir kargo ile nakliye ücretini ödeyerek iade edebilirsiniz.

İade etme süresi kaç gündür?

Tüketici Kanunu’ndaki, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk on dört (14) iş günüdür. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 45 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

İade talebiyle www.cupffeeturkey.com a gönderdiğiniz ürünlerin iade kargo masrafları size aittir. Siparişiniz ile birlikte gelen faturanın arka yüzünde, mesafeli satış sözleşmesi bulunan nüshasındaki iade formunu eksiksiz doldurarak, Aras Kargo veya başka bir kargo ile nakliye ücretini ödeyerek iade edebilirsiniz.

İade Adresi: Bozkurt Mh, Baysungur Sk. N:114 Gül Apt D1: Şişli / Kurtuluş

İade tutarım nasıl hesaplanacak?

İade nedeniyle www.cupffeeturkey.com  a gönderdiğiniz ürünlerin satın aldığınız tarihteki fiyatları üzerinden iade tutarınız hesaplanmaktadır. Kargo bedeli tutarı tarafınıza iade edilmez. Sadece geri gönderdiğiniz ürünlerin bedelinin iadesi hesabınıza gerçekleştirilir. Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.  

Hangi ürünleri iade edemiyorum?

Ambalajı açılmış, yırtılmış, zarar görmüş paketler iade alınmamaktadır. Zabıt tutturulmayan hasarlı ve ayıplı ürünler tarafımızdan iade alınmayacaktır.

İademi hangi adrese göndereceğim?

İade Adresi: Bozkurt Mh, Baysungur Sk. N:114 Gül Apt D1: Şişli / Kurtuluş

İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılacak?

Ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra www.cupffeeturkey.com a  tarafınızdan kredi kartınıza/banka hesabınıza ürün bedeli on (10) gün içerisinde iade edilir.
Kargo bedeli tutarı hesabınıza iade edilmez, sadece geri gönderdiğiniz ürünlerin bedelleri tarafınıza iade edilir.
Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 2-6 hafta arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.

Taksitli ödemelerimin iadesi nasıl yapılacak?

Her türlü ödemenizde, tarafımızdan bankanıza tüm tutar iade edilir. Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. Konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz. Ayrıca, ekstrenizde iade işlemini görebileceksiniz. Not: Ödemesini yapmış olduğunuz taksit tutarları, ilk ekstrenizle birlikte kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıyacaktır.

Elime geçen ürün kusurlu, ne yapmam gerekiyor?

Satın alınan ürünün ayıplı olduğunun anlaşılması halinde, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren kırk beş (45) gün içerisinde iade edebilir veya değişim talebinde bulunabilirsiniz. Üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa stoklarda bulunan ürün/ürünlerin değişimi yapılacaktır. Ürün/ürünlerin stoklarda olmaması durumunda ürün bedeli tarafınıza geri ödenecektir.

Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi, nasıl iade yapabilirim?

Her sipariş, faturasıyla birlikte kargoya verilir. Resmi faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşet içinde size ulaştırılır. Herhangi bir nedenden dolayı, faturanız siparişinizle birlikte gelmediyse kargo yetkilisine fatura talebinizi tekrar iletin. Talep ettiğiniz halde size teslim edilmeyen faturalarınız için tutanak hazırlatın ve bu konuda bizi bilgilendirin. Böylece, en kısa zamanda faturanızın aslı ya da “aslı gibidir” kaşeli bir kopyasını adresinize / e-posta adresine gönderebiliriz.

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Sipariş tamamlanma aşamasından sonra siparişin iptal süreci 10 dakikadır. Bu süreçte siparişinizi iptal ederek ödemenizi geri alabilirsiniz. 10 dakikadan sonra siparişiniz depomuz tarafından fatura aşamasına geçilip kargo süreci başlatılacağından, iptal talepleriniz iade işlemleri aşamasına göre değerlendirilecektir.

Satın aldığım ürünü nasıl değiştirebilirim?
www.cupffeeturkey.com  ’den satın aldığınız yaşadığınız sorunun fotoğraf veya video görüntüsünü kayıt alıp tarafımıza iletmeniz durumunda değişim talebiniz değerlendirilecektir. Tarafımıza iade olarak gönderebilirsiniz. Veya dilerseniz sosyal medya hesaplarımızdan ve mail adresimizden fatura/fiş ibraz etmek koşuluyla 14 gün içerisinde değişim yapabilirsiniz. (14 günü geçen ve fişi olmayan ürünlerde KESİNLİKLE DEĞİŞİM YAPILMAMAKTADIR. Siparişleriniz, banka onayı alındıktan sonra 3 iş günü (Pazartesi-Cuma) içerisinde kargoya teslim edilir. Teslimat adresinin Cupffeeturkey.com a uzaklığına göre de kargo şirketi 1-3 gün içerisinde siparişinizi size ulaştıracaktır.
Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.
Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından Cupffeeturkey.com garantisi ile size teslim edilecektir.
Satın aldığınız ürünler bir teyit e-postası ile tarafınıza bildirilecektir. Seçtiğiniz ürünün stokta mevcut olmaması durumunda konu ile ilgili bir e-posta size yollanacak ve ürünün ilk stoklara gireceği tarih tarafınıza bildirilecektir.
www.cupffeeturkey.com on-line alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı tanır. Ender de olsa tüketicinin aynı ürünü alması söz konusudur ve ürün stoklarda tükenmektedir bu durumda; Ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün eğer stoklarımızda kalmamış ise en az 4 (Dört) en fazla 30 (otuz) gün bekleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye verilemez ise yaptığı ödeme kendisine iade edilir.

*Kargo görevlisinden ürününüzü teslim alırken lütfen ürünün yıpranmış zarar görmüş olup olmadığına dikkat ediniz. 
*Eğer ürün zarar görmüşse görevliye zabıt tutturunuz.
*Zabıt tutturulmayan hasarlı ve ayıplı ürünler tarafımızdan iade alınmayacaktır.